| Iulia270007 a întrebat:

Eu cu iubitul meu eram de 5 ani împreună ma cerut în căsătorie acum acum 2 ani dar din păcate relația noastră s-a terminat pentru ca amândoi am realizat ca nu suntem compatibili eu numesc asta relație eșuată chiar nu ma așteptăm să ne despărțim totuși am rămas prieteni. Credeți că e ok ca am rămas prieteni după despărțire? Ce putem face sa nu respira sentimente din trecut?

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Rupeti orice cale de comunicare si legatura pentru sanatatea amandurora, nu s-a putut asta e, nu ramane agatata in trecut mult timp daca vrei sa ai un viitor alaturi de altcineva.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista prietenie dupa despartire!

| 1onur a răspuns:

Păi Doamnă ca să pot să-mi dau seama ca tot omul și de ceva nu-i corect sau nu considerați câ ar fi corect si normal să știu și eu ca tot omul cum a decurs acea relație cum a fost acea relație cum au fost demersurile în acea relație care au fost promisiunile încălcate în acea relație cine a călcat greșit strâmbă...

Nu considerați că ar trebuie să știu și eu câte ceva măcar? Sa știu și eu dacă merită să rămâneți prietenii tovarăși bff cu fostul Dumneavoastră.

Dacă era un om agresiv abuzator nesimțit avea obiceiuri proaste dacă era ne manierat de vă trata cu nesimțire în societate sau de față cu membri familie Dumneavoastre cu comportamentele apucături "scăpări " inadecvat pentru vârsta lui. Spuneți nu ar trebuie să știu și eu ceva? Dacă se poate? Considerați că nu merit sa știu nimic? Sa n-am habar de nimic? Dar îmi cereți o părere nu? Dacă nu aveți nevoie de răspunsul meu sincer cu Adevărat aduci eu îmi cer scuze că vă întreb ca omul sa știu și eu ca tot omul ce sfat răspuns consider eu cu Adevărul meu și realitatea mea ca ar fi trebuit sa va răspund.

| Cipi1212 a răspuns:

E mai bine să vă despărțiți înainte de nuntă decât după aceea.

| bannedMF a răspuns:

Nu, este o prostie sa ramaneti prieteni dupa despartire.