| anonim_4396 a întrebat:

Eu cu soțul meu am stat câteva luni în Germania acum suntem în țară am mai zis într-o întrebare anterioara ca el vrea sa meargă iar pentru ca l-a sunat fostul lui șef din Germania la care lucra dacă vrea sa înlocuiască un coleg de a lui la firma care lucra el vrea sa ma ia și pe mine cu el dar nu prea vreau oricum o sa stea puțin dar nu prea vreau sa plece.Cum să îl conving să rămână în țară? totuși sunt soția lui și depinde și de mine dacă sa plece sau nu

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Intre voi, nu mai bagi pe nimeni (adică pe noi), deciziile le luați impreună și exclusiv!

Altfel nu sunteți un cuplu