| GeorgianaLavinia655 a întrebat:

Eu cu soțul meu am stat câteva luni în Germania acum suntem în țară am mai zis într-o întrebare anterioara ca el vrea sa meargă iar pentru ca l-a sunat fostul lui șef din Germania la care lucra dacă vrea sa înlocuiască un coleg de a lui la firma care lucra el vrea sa ma ia și pe mine cu el dar nu prea vreau oricum o sa stea puțin dar nu prea vreau sa plece.Cum să îl conving să rămână în țară? totuși sunt soția lui și depinde și de mine dacă sa plece sau nu știu ca am mai pus întrebarea dar tot nu prea știu ce să fac

3 răspunsuri:
| Batmanel a răspuns:

Nasoala treaba... spune-i ca te deranjeaza daca pleaca. Si chiar daca castiga el mai bine acolo, cat dati sa va intretineti tot acolo ajungeti.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu depinde de tine nimic, ca nu-i sluga ta.
Depind numai de el si daca el vrea sa mearga, tu nu-l poti tine.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Care sunt motivele pentru care nu vrei sa pleci cu el sau sa plece el? Acolo se câștigă mult mai bine deși e munca de depus. Parerea mea este ca mai bine te duci cu el și poate o sa îți schimbi părerea pe parcurs. Nu cred ca îl poți convinge sa nu plece, el a luat o decizie deja și e hotărât. Nu va certați doar din acest motiv și înțelege l și tu ca în România nu faci mare lucru. Doar nu plecați definitiv, nu?