| Ioanaizzabelatiu a întrebat:

Eu cu soțul meu avem 2 copii băiatul de un an jumate și fata de 7 luni noi de ceva timp ne certam avem mereu motive de cearta nu imi place sa ne certam noi ne impacam după fiecare cearta ne certam din cauza ca el nu prea sta cu copii.Cum as putea remedia situația cu certurile?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Divorț

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa divortezi, daca va certati ca doi oameni nebuni, incapabili sa va intelegeti.

| ioana748 a răspuns:

Daca tot nu se remediază problema si mai mult de cearta nu se intampla nimic, incearca sa te abtii de la observatii si sa lasi omul asa cum este.
Il rogi frumos sa se implice si el in cresterea copiilor după puterile lui si cam atat.
Exista si divort in cazul in care nu poate exista echilibru si armonie intr- o casa cu copii.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Daca vezi ca o dati pe cearta, nu-i mai spune.
Abtine-te o perioada si vezi ce se intampla, cum te simti.
Daca nu se implica, intreaba-te daca esti ok sa ai doar tu grija de copii? Practic esti mama singura. Poti face asta si divortata fiind, iar el sa plateasca pensia alimentara.

Ce cred eu: el si-a luat o mama care sa aiba grija de el.
Nu cred ca vei gasi in el un partener care sa te ajute (nu doar cu copiii, ci in general).
E mai bine sa realizezi asta cat mai repede, sa iti poti reface viata.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Mai e si gelos.