| Amalia8834 a întrebat:

Eu cu soțul meu locuim cu mama mea, ea are probleme cu inima și eu nu vreau sa plec de lângă ea, o iubesc foarte mult și chiar dacă sunt căsătorită sunt foarte atașată de ea mai ales de când a murit tata, de 3 ani de asta nu ma pot despărți de mama. Credeți că e ok sa fiu așa atașată de ea la vârsta mea? Am 24 de ani.

1 răspuns:
| CAna98 a răspuns:

Atât timp cât relația dintre tine si soțul tău este in siguranță este ok. Este de înțeles de ce ești asa de apropiată de ea dar trebuie să accepți că la un moment dat va trebui să se alăture tatălui tău și va trebui sa te pregătești pentru acest moment, poate chiar cu ajutorul unui terapeut.