| RebecaRebe3456 a întrebat:

Eu de când am pierdut cele 2 sarcini nu sunt prea bine sunt mult mai sensibilă plâng una am pierdut-o acum 3 ani iar una acum cateva luni am noroc ca soţul meu e un barbat înţelegator şi ma iubeste mult şi e alaturi de mine el zice sa merg la un terapeut dar nu vreau atâta timp cât sotul meu e alaturi de mine.Credeţi ca ar trebui să ascult sfatul sotului meu şi sa fac terapie?

2 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

E bine că soțul tău este alături de tine.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da.
Pierderea unor sarcini pe care ți le-ai dorit, e o trauma. Știu ca soțul are bunăvoință, însă nu e specialist, de aceea te-a si sfătuit sa cauți ajutor la un terapeut.
Un terapeut te invata cum sa recunosti sentimentele, cum sa abordezi trauma, astfel încât sa îți vezi in continuare de viața. happy