| Luiza567 a întrebat:

Eu locuiesc cu bunici mei cu părinți mamei mele m-am mutat la ei după ce mama a decedat din cauza tatălui meu eu am 17 ani sunt mai retrasa de când mama a decedat iar bunici mei vor sa ma ducă la psiholog. Cum să le arat ca sunt bine și nu am nevoie de psiholog?

3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Buna,
Ai bunici de treaba si deschisi la minte.
Poate ar fi bine sa mergi la terapie, asa in general, sa mai schimbi o vorba cu cineva care ti-ar asculta toate problemele si poate ti-ar spune si un cuvânt de folos.
Toate cele bune ❤️

| adryang78 a răspuns:

Bunicii tăi sunt oameni cu capul pe umeri. Nu-ți strică să stai de vorbă cu cineva care, pe lângă faptul că este adult și cu mai multă experiență de viață, are și pregătire în domeniu.
Nu ești suficient de experimentată ca să spui cu toată siguranța că ești bine. Poate psihologul identifică mici probleme care pot escalada și se pot agrava cu timpul. E bine să iei măsuri din vreme.
S-auzim numai de bine!

| Violleta2022 a răspuns:

Le arati ca esti bine tocmai mergand la psiholog ca s afi testata si medicul le va spune cat de bine sau rau esti.