| AnastasiaAnastasia10 a întrebat:

Eu locuiesc cu fratele meu mai mare care are 23 de ani eu am 17 ani și mai am o sora mai mica are 9 ani amândouă locuim cu el părinți noștri ambi sunt decedați au decedat în accident rutier el nu mă lasă să fac aproape nimic și dacă vreau să ies pe afara mă roga să nu stau mult.Ce aș putea să fac în situația asa cum să îl conving să mă lase mau mult afară?

4 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Deci fratele tău mai mare te rog frumos sa nu stai mai mult pe afară fiindcă nu mai vremurile pe care erau cândva o dată te rog frumos ascultăți fratele Pentru că sănt pline cazurile cu pedofilii cu criminali obsedat sexuali ascultăți fratele îți vrea binele și te protejează de rău pentru ca te iubește cu Adevărată fratele tău și ține cu Adevărat la surorile și frați lui doar pe el îl mai aveți fiindcă părinți voștri nu mai sănt îmi pare rău cu Adevărat Pentru toată pierderea pe care o aveți în familia voastră și a-ți face cel mai bine să-ți asculți fratele pentru ca sănt vremuri pe care sănt plini de pedofilii plini de obsedați sexului plini de criminali plini de Proxeneți care racolează minore Adolescentele le răpește le violează și le nenorocește pe viață.

Fratele tău îți vrea binele cu Adevărat fiindcă este un frate protectiv și este conștient ce tu nu poți fi și știe ce tu nu ști încă despre viață și nu-ți desconsidera fratele și nu-l dușmăni sau săi porți urâ din nimic fiindcă ce face fratele vostru pentru voi este protecție Adevărată cu Adevărat și iubirea Adevărată cu Adevărat de frate nu ai habar câtă lume bolnavă mintală nu ai habar câți nenorociți sănt pe străzi în ziua de astăzi și caută copii minori Adolescenți ca voi naivi și inocenți să-și bată joc de voi sa va lase cu traume seriose pe viață

| 1onur a răspuns:

Aveți grija de surioara voastră de 9 Ani fiindcă ia doar pe voi vă mai are pe tine și fratele tău mai mare sunteți fete nu băieți lumea de afară foarte este rea si bolnavă sunteți în pericol fără fratele vostru sunteți în pericolul fără protecția fratelui vostru sunteți în pericol fără ajutorul grija protecția iubirea frățească între voi fără fratele vostru. Fratele tău va protejează de rău si ferește de răul de afară pe care nu aveți habar cât de grea poate fi viața și câte de periculoasă poate fi viața asta.

Foarte crudă...var face mult rău si nu sar uita la o lacrima de pe obrazului vostru fratele tău tot ce vrea și își dorește este să vă protejeze fiindcă amândouă sunteți responsabilitatea lui fiindcă sunteți fete mici și nu aveți habar de viață și de pericolul pe care este pe afară ascultăți fratele iubește ți frați respectațivă inyte voi ca frați și țineți unul la cealaltă ca frați fiindcă lumea de afară este grav de bolnavă și grav de rea plină de oamenii bolnavi mintali plină de pedofili plină de obsedat sexuali plină de Proxeneți criminali Doamne Dumnezeule ferește sa nu aveți parte de asa ceva și Dumnezeule sa va ocrotească și să nu vă scape din prima lui Niciodată.

| ioana748 a răspuns:

Sa fii responsabila si sa nu stai mult.
El simte ca a preluat locul parintilor si cam asa si este.
Dar tu poti sa tii faci de cap, ca poate dai de vreunul ca Gheorghe Dinca de la Caracal.
Mai ales ca vestea ca nu ai parinti se imprastie, esti vulnerabilla total.
Ai grija de tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea asculta in totalitate de fratele tau mai mare, care este TUTORELE vostru legal, pana la implinirea varstei de 18 ani.
Fratele tau face foarte bine sa nu te lase sa te apropii denimic si nici sa stau cat vrei tu afara, ca nu-i normal sa risti nimci la anisorii astia.

Asculta-ti si nu mai comenta aiurea, ca nu-i este usor nici bietului baiat sa aiba grija de doua minore care-i fac probleme.