| FlorinaDaniela23 a întrebat:

Eu merg des la mama pentru ca uneori am nevoie sa vorbesc. Când merg iau și fata cu mine, soțului meu nu îi prea convine ca merg la mama pentru ca zice ca vorbesc cu mama despre el.Ce pot face în situația asta?

4 răspunsuri:
| SanduAriana a răspuns:

Mergi ma mama fa când nu el acasa

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este un timpit sotul tau, tu ai dreptul sa iti vizitezi parintii cand vrei, el nu are dreptul sa iti interzica aceasta. Si daca vorbesti despre el ce, se crede mare vedeta sau? Sau are ceva de ascuns? El isi viziteaza mama? Ca si el are parinti si sigur si ei intreaba de tine asa cum mama ta te intreaba de el, ca este normal sa intrebe sa stie mama ta daca esti fericită cu sotul sau din contră daca ai probleme pe care trebuie sa i le spui mamei tale. Tu ce varsta ai dar sotul? Multumesc.

| eliancodrut a răspuns:

A explodat misandria la CristiDinBucuresti.
Creed ca are dreptate sotul tau. Tu te-ai casatorit cu el, nu cu mama ta. Da, ii ceri sfaturi - care le poti cere si prin telefon, dar tu trebuie sa iti desfasori activitatea acasa la tine, nu la parintii tai.
Si ca sa fiu rautacios, poate stie sotul ceva.
Tu inca nu ai realizat ca esti casatorita.

| LisaJulie a răspuns:

Trebuie sa aveți o relație buna, tu cu soțul tău, sa îi spui ce faci, sa fiți sinceri unul cu celalalt și sa vorbiți des, astfel el nu va mai crede ca tu vorbești despre el când el nu este de fața