| Hyung17 a întrebat:

Eu nu pot fi fericit cu nicio persoana. Sunt mai singuratic! De aceea va intreb pe voi: ati simtit fericirea vreodata si daca da, cum este?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Uite,eu sunt fericita cand ma uit la seriale coreene, ai vazut serialul Time between dog and wolf, este cu (Lee Joon-Gi, este super, era el mai tinerel

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ai toate motivele din lume sa aflii singur cum este sa fii fericit, daca te schimbi si renunti la singuratate. In fond, esti singurul raspunzator de statul asta!
Propune-ti ca maine sa fii un tip sociabil si incepe-ti ziua prin a zambii oamenilor de pe strada, de la scoala, din magazine, saluta-ti colegii si incearca sa fii vesel, sa te bucuri de ziua de maine ca si cum ar fi o mare sarbatoare pentru tine. Vei vedea ca oamenii iti raspund la salut, vei vedea ca altii iti vor zambii, iar la sfarsitul zilei posibil sa ai si prieteni noi.

Alege sa fii fericit, nu un singuratic necajit!

| danay72 a răspuns:

Fericirea adevărată depinde de faptul de a avea un scop în viata, de a fi înconjurat de persoane iubitoare, de a face bine altora și de a-I ajuta.Dar fericirea autentică apare în primul rand, dacă ai o relație buna cu Dumnezeu. E extraordinar sa simți acest lucru în fiecare zi.

| Felys a răspuns:

Uite ceva care sigur te va amuza pe moment macar https://www.youtube.com/......tps?/watch

Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

Nimeni nu simte fericirea absoluta dar toti oamenii o cauta fara succes.
Fericirea exista doar in doze mici si de scurta durata.
Oamenii si-o cauta in bani,in compania altora, in realizari personale, in Dumnezeu. Poti fi fericit intr-un anume sens, dar nefericirea te cuprinde din nou si din nou si din nou.

Ne tragem din neant, nu din Dumnezeu.
Nefericirea si suferinta sunt darurile pe care moartea ni le-a facut in exilul nostru in viata.

Omul este pri natura lui singuratic.

Impaca-te cu cine esti.

Oamenii singuratici si care se simt bine in singuratate sunt oamenii superiori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt fericita cand sunt cu o persoana care imi accepta imaginatia fie ea inocenta, sadica sau dementa.

Cand pot sa fiu eu, si sa zic ce imi trece prin cap, sa ma pot entuziasma de orice porcarie nesemnificativa fara sa mi se atraga atentia ca ies in evidenta, sunt fericita.

Si este frumos sa fi fericit, sa ai starea aia in permanenta, pur si simplu pace si chef de viata dar nu stiu daca tine la cineva prea mult timp desi am vazut persoane care pur si simplu par fericite tot timpul.

| RastaGeorgiana a răspuns:

Eu consider ca nimeni nu e fericit cu adevarat, senzatia asta pe care o numim noi "feiricire" este o senzatie placuta, pe moment si trecatoare. Daca esti mai singuratic, inchis in tine asta se numeste depresie, ar fi bine sa te duci la un psiholog.

| CotofinAsderfinHaha a răspuns:

Nu. nu am simtit fericirea niciodata. Deci te inteleg..stiu cum este. ✋

| Tofan_Iulian_2001 a răspuns:

Fericirea se trage de oriunde, numai sa stii cum sa o gasesti!