| Carina568 a întrebat:

Eu nu pot rămâne însărcinată părinți mei și soacra mea vor sa le fac nepoți eu nu pot rămâne însărcinată pentru am ca ovare polichistice soțul meu înțelege asta și mă iubește am încercat și fertilizarea vitro dar degeaba.Cum mă pot înțelege mai bine cu părinți mei și cu soacra și să îi fac să înțeleagă situația?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa cum ti-am mai zis daca ei sunt incapabili sa intelega situatia atunci rupi relatia cu ei.

| Violleta2022 a răspuns:

De ovare polichistice poti scapa cu mancare sanatoasa, fara sa fie nevoie de fertilizare in vitro sau ate tratamente.

Daca vrei sa faci copii atunci renunta la toate prajelile, salamurile, carnatii, fastfoodul, dulciurile, carbohidratii si porcariile pe care le mananci, trecand pe o dieta simpla si sanatoasa formata din multe, foarte mulet legume variate si cate o bucata de carne slaba, fiarta sau fripta (NU ai veoie nimci prajit) si in 6 luni de zile chisturile se resorb, putand sa ramai gravida usor si rapid.

| Ocreștină a răspuns:

La Dumnezeu totul este cu putință. Renunță la păcate, spovedește-te, tine posturile.