| GeorgianaLavinia655 a întrebat:

Eu nu prea gatesc acasă gătește mai mult soțul eu cu el locuim la părinți lui pentru ca acum momentan este apartamentul nostru în renovare faptul ca stam la socrii mei e foarte rău și nu îmi prea place asta pentru ca ma cert cam des cu soacra mea și pe lângă faptul ca nu ma suportat de la începutul comentează pentru faptul ca eu nu gătesc și gătește soțul meu îmi zice ca de ce îi pun băiatul la gătit.Ce pot face sa o fac pe soacra mea să înțeleagă că nu mai suntem pe vremea ei?

2 răspunsuri:
| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Nu o poți face sa înțeleagă pentru ca pur și simplu ea asa e construita cu acest caracter și aceasta educație de pe timpuri. Femeia trebuie sa stea la cratiță. Nu cred ca trebuie sa încerci sa ii faci pe plac sau sa încerci sa o schimbi. Dacă soțul tău e ok și ii place sa gătească, foarte bine. Ești norocoasa! Mai așteaptă și suporta și tu pana va mutați singuri și totul o sa fie bine atunci. Nu mai sta și tu prea mult în preajma ei și las-o sa vorbească cât vrea. Nu are de ales decât sa te accepte și dacă nu o face e problema ei. Asa sunt multe soacre, poate mai rău. Stai liniștită, se tem ca le iei puiul. laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Sa te muti al hotel