| Sorina45677 a întrebat:

Eu şi fostul meu sot neam împăcat suntem divorţaţi de 5 ani si avem o fata care are 6 ani împreuna noi avem cununia civila şi nunta programata peste o luna pentru ca vrem sa ne recasatorim.Cum ne putem asigura ca nu se va ajunge iar la divorţ?

2 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Nu va puteti asigura, oamenii, relatiile, totul e schimbator. Orice poate interveni.
Abia v-ati impacat si deja va casatoriti, mi se pare ca va grabiti foarte tare, si degeaba. Ar fi trebuit sa va dati timp, ati mai fost o data casatoriti, nu schimba cu nimic starea de spirit

| Violleta2022 a răspuns:

Nu va puteti asigura de nimic, ca nu exista asa ceva pe lumea asta, care sa va asigure relatia!
Depinde totul NUMAI de voi doi!

Secretul unei casnicii lungi si fericite este:
RESPECT
DRAGOSTE
LOILALITATE si FIDELITATE
Sa INVETI SA FACI COMPROMISURI de dragul celuilalt
SA OFERI TU PRIMA fara sa astepti nimic inapoi, ca de-i dragoste adevarata intre voi, cu siguranta vei primi inapoi inzecit.
Sa nu plecati niciodata la culcare suparati
Sa nu va contraziceti sau certati niciodata de fata cu copilul, indiferent daca ceea ce a hotarat unul din voi nu va convine, regula nu se schimba sub nici o forma, fiindca copilul vede si invata sa va manipuleze.