| SofiaSofi90 a întrebat:

Eu și iubitul meu ne cam certam mereu ne certam pe motiv ca eu sunt foarte geloasa si ma enervează uneori vreau sa ne reparam relația.Cum ne vom putea repara relația?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa te vindeci de gelozie!
Fii mai indiferenta.

| Violleta2022 a răspuns:

Gelozia este o boala psihica destul de serioasa, care porneste din insecuritatea ta, din lipsa de incredere in tine, din frica sa nu-ti ia cineva barbatul.
Tu nu realizezi ca avand gura mare il necajesti, certandu-l tot timpul si necajindu-l relatia se raceste si se va rupe.
O relatie odata rupa nu se mai poate repara, fiindca nimeni nu se va intaorce acolo unde a fost jignit, batjocorit, suspectat non stop si certat incontinu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pas1 nu mai fi geloasa

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca nu te poti abtine din a mai fi geloasa, abandoneaza relatia. Pana nu inveti sa fi mai indiferenta si sa-ti vezi de treburile tale, nu ai ce cauta intr-o relatie. Nimeni in lumea asta nu-i place sa fie spionat si luat la intrebari pe motiv ca s-ar putea sa inseli sau nu. Lasa omul sa respire si cauta-ti ocupatie.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Ce relatie e asta? Rupe-o daca nu te poti stapani.

| MihaitzaItza a răspuns:

Pai de ce esti geloasa?
Iti da motive?