| LauraSofia456 a întrebat:

Eu și iubitul meu vrem să ne căsătorim, suntem împreună de 4 ani, eu am 21 de ani iar el 24 de ani.Eu am un frate care are 8 ani, îl cresc eu, părinții mei au decedat. Vrem să îl crestem împreună, eu și iubitul meu, ni se poate schimba relația din cauza asta? Părinții lui nu au nimic împotriva.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si ai nevoie de consmitamantul forumului, ca sa te casatoresti?
Singura persoana pe care trebuie sa o intrebi este barbatul cu care te vei marita si nimeni altcineva!

| Cipi1212 a răspuns:

Poți avea grijă de fratele tău chiar dacă o să te măriți. Mai ales că viitorii socri nu sunt împotriva fratelui tău.

| Cinic a răspuns:

Din moment ce viitorul tau sot a acceptat, nu vad de ce relatia voastra s-ar schimba. Pana la urma intr-un cuplu este nevoie si de sacrificii si compromisuri.