| LauraSofia456 a întrebat:

Eu și iubitul meu vrem să ne mutam separat stam cu părinți lui eu am un frate care are 8 ani și îl cresc eu pentru ca părinți noștri au decedat eu am 21 de ani îmi e frica ca fratele meu mai mic se va simți în plus dacă eu cu iubitul meu ne mutam împreună și ne căsătorim. Ce ar fi de făcut în situația asta sa nu se simtă fratele meu respins sau în plus?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cel mai bine e să vorbești cu el, ca o prietenă mai ales, nu ca o soră mai mare.

| Cipi1212 a răspuns:

Fratele tău să înțeleagă că nu este in plus chiar dacă te măriți cu iubitul tău.

| andreierdna91 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-l iei cu tine, dupa trauma decesului nu e cazul sa-i dai si o trauma de abandon. Mutati-va voi doi + fratele tau. Stiu ca nu aveti intimitatea aia la care sperati dar ganditi-va la el ca la copilul vostru (antrenament laughing ). Nici cand veti avea copil nu va mai fi intimitate.
Si ca sa mai scapati din cand in cand il mai duci la parintii baiatului, usor, treptat si poate la un moment dat o sa vrea sa stea acolo la parintii baiatului (asta daca si ei vor si-l trateaza frumos).