| danieladanna a întrebat:

Eu si prietenul meu ne intelegem bine, dar de fiecare data fosta lui prietena face cate ceva sa iasa in evidenta sa ma faca geloasa straight face
Ea si prietenele ei sunt un grup de panarame care nu au altceva de facut! el zice ca nu o sa se mai impace cu ea ce sa cred? nu imi mai trimite mesaje ca inainte dati-mi un sfat

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si-a pierdut interesul pentru tine asa ca si tu ar trebui sa termini cu el ca sa eviti probleme in viitor, raul s-a bagat intre voi si bine nu mai e pentru ca omul bun niciodata nu o da in bara.

| Awesom a răspuns:

Fosta lui prietena il vrea inapoi, tu trebuie sa vorbesti serios cu el si sa-l intrebi daca mai vrea sa fie cu tine. Daca vrei sa-l revendici ia-te la bataie cu fosta lui dar vezi sa nu iesi sifonata din bataie.God how much I love cat fights.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca el te iubeste, spune-i sa rupa orice legatura cu fosta, sa n-o mai bage in seama.
E plina lumea de disperate d-astea care n-au stiut sa-si tina barbatul aproape si apoi se baga in relatia ta.Am avut si eu parte de un asemenea "specimen", dar din moment ce iubitul meu ma vede doar pe mine...nu-mi fac probleme.
Cand el iti spune ca n-o sa se mai impace cu ea, crede-l pe cuvant.Fa-l sa te adore si n-o sa ai nici o problemawinking
Si cand o prinzi pe disperata aia...da-i o "lectie"winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna solutie: N-o baga in seama, n-o sa renunte asa usor dar cu timpul o sa cedeze.

| Ana_4223 a răspuns:

Si ce dcaa daca nu iti mai trimite mesaje ca inainte asta nu inseamna neaparat ca nu mai arre interes fata de tine, ci pur si simplu nu vrea sa te streseze cu mesaje, si eu mai patesc asa ma suna fostele llui prietene si ma injura dar nu bag in seama fiindca stiu ca el pe mine ma iubeste, dar pana la urma nu ai de unde sa stii cel mai sigur ar fi sa vorbesti cu el desère aceasta intamplare

| luisanamy a răspuns:

Nu te lasa influentata de fosta lui prietena, daca el este inca cu tine e clar ca te iubeste. Asa ca nu ai de ce sa fii geloasa, ea tot continua sa iasa in evidenta stiind ca pe tine te va afecta. Nu o mai baga in seama si ignoro.

| Octavian26 a răspuns:

Gelozia ta da dovada de neincredere in el si asta o sa adauge semne de intrebare relatiei voastre! Daca il vei mai intreba de cateva ori lucru gen "daca te mai impaci cu ea" nu vei face alt ceva decat sa-l faci sa se gandeasca la ea! Sfat - nu-i arata gelozia ta si incearca tot cei posibil sa-l ti langa tine! Daca el va vedea ca tu il iubesti si ai incredere in el nu se va mai uita la "fosta"!

Succes!

| emaemma a răspuns:

E clar ca baiatul si-a pierdut interesul pentru tine... poate el vrea sa aiba langa el o "panarama". termina relatia pentru ca vei suferi tot mai mult in viitor. am trecut si eu prin asta, crede-ma, dar am facut ce a fost mai bine pentru mine. este probabil ca prietenul tau s-a folosit de tine doar ca sa treaca peste despartirea cu "panarama" aia, dar acum ca s-au impacat numai are nevoie de tine deci o sa te lase la un moment dat. ori tu ori el, dar cineva trebuie sa termine relatia si iti sugerez sa o termini tu. cred ca e mai bine asa. happy si nu uita: sa fi gelos e oarecum bine, inseamna ca tii cu adevarat la acea persoana. happy succes in continuare. happy