| Valentina7777777 a întrebat:

Eu si sora mea mai mare ne înţelegem bine ea are 20 de ani iar eu am 17 ani ne iubim mult una pe alta ca surori însa mama se cearta încontinuu cu ea şi ea are nevoie de o mama şi ea e fata ei şi nu înţeleg de ce mama nu o iubeste.Cum sa îmi ajut sora în situatia asta? Cum sa o fac pe mama sa o iubeasca şi pe ea?

3 răspunsuri:
| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Eu cred ca o iubește și pe ea, dar care sunt motivele pentru care se cearta? Ma gândesc ca nu se ia de ea asa din senin.

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi-ti de scoala si las-o pe maica-ta si sora-ta sa-si rezolve problemele, ca sunt doua femeie adulte, iar tu esti copilas inca.

| Cipi1212 a răspuns:

Poate că ea este mai mare decât tine.