| Irinairyna43 a întrebat:

Eu și soțul meu am fost despărțiți nu divorțați pentru ca nu am vrut sa divorțat dar am fost doar despărțiți era violent avem și o fată are 3 luni mulți îmi ziceau ca el nu se va schimba chiar și voi când puneam întrebări spuneați asta dar s-a schimbat și merge și la terapie când vine de la munca ma ajuta și cu fata parca e alt om și nu e vina lui ca era violent e vina tatălui lui pentru ca și el o bătea pe mama lui(soacra mea )de față cu el când era mic și a rămas cu traume el chiar își dorește să se schimbe și se vede pe el face și terapie mă ajută mult și prin casa îmi aduce flori mereu când vine de la muncă ne înțelegem bine. Părinți mei nu vor să-l accepte din nou și nu înțeleg faptul ca el chiar vrea să se schimbe.Cum să îi fac să îl accepte iar ca ginere și să vadă și ei ca el chiar lucrează la schimbare? Cum îl pot sprijini în aceasta perioada în care lucrează la schimbare? Dau funda

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Oamenii NU se schimba, indiferent cat de mult promot, fiindca nu est in natura umana sa faca ce vor ei si cum vor ei, iar ce vrei tu nu-i posibil, ca nu tine de tine.
Parintii tai au dreptate, de aceea il resping, ca omul ala nu se va schimba niciodata!

| Irinairyna43 explică (pentru Violleta2022):

Se va schimba pentru ca face și terapie pentru asta și el nu e asa din vina lui e asa din vina tatălui sau violent pentru ca o bătea pe mama lui de față cu el când era mic

| Violleta2022 a răspuns (pentru Irinairyna43):

Garantez ca nu se va schimba niciodata, fiindca acest lucru este specifici rasei umane.
Schimbarea asta este pentru o perioada mica de timp, dar revine imediat la vechile methene fiindca adevaratul "el" este diferit, si nu se va putea abtine/preface multa vreme.