| KarinaKarinuța999 a întrebat:

Eu și soțul meu avem 2 copii un băiat de 2 ani și 2 luni și fata care are 3 ani ei sunt foarte atașați de mine stau mai mult cu mine decât cu alte persoane eu nu prea am puțin timp pentru mine nici sa merg la baie soțul meu nu prea sta cu ei pentru ca el e mai mult la munca aș vrea să stea și el cu ei măcar puțin ca să am și eu timp pentru mine.Ce sa fac sa am și puțin timp pentru mine? Cum să îl fac pe soțul meu sa stea mai mult cu copii?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti s-a raspuns deja la intrebarea asta, uite raspunsurile noastre, in intrebarile tale:

https://www.tpu.ro/utilizator/abnjzl/intrebari/

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Pai dacă e tot timpul la munca cum sa stea cu copiii? Mai vine acasă și obosit, normal ca nu poate. Doar in weekend dacă te-ar ajuta dar greu schimbi un om. Am și eu pe sora mea care are trei băieței mici și soțul ei nu o ajuta absolut deloc, nici în timpul liber. Totul e pe capul ei. Mai sunt și bărbați din ăștia, asa suntem noi femeile, naive. Credem ca dacă ne luam cu unul o sa ne dea și luna de pe cer, nu e asa. E o responsabilitate mare și creșterea copiilor cade pe noi mai ales, bărbatul doar aduce bani în casa. În orice caz, comunica cu el. Comunicarea e cea mai importanta. Explică-i faptul ca nu mai poți chiar dacă ajungeți la cearta măcar poate îl faci sa înțeleagă. Atat poți sa faci în opinia mea, sa vorbești cu dansul. Succes!