| Ancuța34 a întrebat:

Eu și soțul meu avem o fata are 5 luni, el nu mă ajută deloc cu ea, el vine obosit de la munca asa zice el, dar copilul e și responsabilitatea lui. El zice ca e treaba mea de femeie să am grijă de copil, eu sunt în concediu maternal de asta stau acasă.Cum să îl fac și pe el să petreacă timp cu fața?

2 răspunsuri:
| Miruna333 a răspuns:

Eu nu inteleg cum luati aceste putori si le mai oferiti si copii.
Oare nu s-au vazut semnele de la inceput? Ca acest om este o putoare sexista? A dat de 2 ori din fund, ma-sa sa stea cu copiii lui, iar el sa fie tata in timpul liber? Ala nu este tata. Se vede ca el a vrut doar sa aiba copil, nu sa si creasca copii...
Esti mama singura din pacate, langa un barbat.
E treaba ta de femeie sa ai grija de copil? Treaba lui de barbat care e? Sa se reproduca si sa lasa totul pe seama femeii.
Nu prea ai ce face daca are mentalitatea asta comunista si daca nu vrea sa faca nimic. Dar totusi incearca sa ai o discutie serioasa cu el, insa, nu cred ca se va schimba ceva.
Cu el, fara el, tot acelasi lucru, nu as mai sta in aceasta casnicie degeaba.

| Concurs2025 a răspuns:

Daca faci totul fara sa reprosezi si pari fericita cu ceea ce faci, o sa vina el singura dupa voi.