| Irinairyna43 a întrebat:

Eu și soțul meu avem o fată are 3 luni, el era violent dar de când face terapie s-a schimbat și chiar nu mai e violent deloc. Eu și cu el ne înțelegem bine, acum și cu fata petrece timpul însă părinții mei zic ca el se preface dar nu e adevărat. Eu după cum îl vad sa schimbat.Cum sa îi fac și pe ei sa vadă ca el s-a schimbat în bine?

3 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Schimbarea nu se întâmplă peste noapte, iar părinții tăi vor avea nevoie de timp pentru a vedea că soțul tău este cu adevărat diferit și că nu este o prefăcătorie (așa cum zici tu). Cu răbdare, ei vor observa în timp dacă aceste comportamente pozitive persistă.

| GeogG23 a răspuns:

Nu ai mai intrebat chestia asta pana acum? In orice caz, doar timpul poate sa le rezolve pe toate.

| Miruna333 a răspuns:

O persoana violenta tot va avea scapari. Va avea nevoie de ani de terapie pana cand sa treaca peste aceste iesiri. Nu as putea sa trec peste asa ceva, cu toate ca a apelat la terapie.
M-as pune pe mine in pericol, cat si pe copil. Violenta nu se iarta.
Iti inteleg parintii pentru ca le este frica, copilul lor este in pericol