| Delia3455 a întrebat:

Eu şi soţul meu avem un copil, are un an, soţul meu nu prea stă cu copilul. El vine de la muncă, se pune la televizor la meciuri şi zice ca e obosit şi eu merg la munca, las copilul cu mama, vin obosită, dar eu măcar stau cu copilul când vin.El când vine de la muncă îmi cere mâncare, se pune la televizor şi dupa ce mănâncă zice ca se duce se culca.Eu când vin de la muncă trebuie să gatesc, să stau cu copilul, soţul meu nici treburile lui de bărbat nu le face. Noi stam la ţara şi la gaini e gardul rupt de 3 săptămâni, mă rog de el să îl repare şi îmi zice ca n-are timp.Vi se pare normal comportamentul lui? Ce pot face în situaţia asta?

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Îi spui că dacă nu repară gardul îți faci rost de un amant care se pricepe la reparații în gospodărie. Atunci să vezi hărnicie pe capul lui. Sper că are simțul umorului și nu este violent.

| ioana748 a răspuns:

Nimic nu poti face. Banuiesc ca nu era vreun harnic cand l ai luat de barbat sau ai hotarat sa faci un copil cu el
Invata sa repari garduri, cam asta ai de facut.
Spor la treabăhappy

| adryang78 a răspuns:

Nu poți face nimic, din păcate. Soțul tău, scuză-mă că-ți spun, este doar un leneș iresponsabil, ca să nu zic mai multe. Nu oricine urinează din picioare se numește bărbat.

| Cipi1212 a răspuns:

Este o relație complicată.