| Amalia8834 a întrebat:

Eu și soțul meu locuim cu mama mea pentru ca are o problema cu inima si vreau sa am grija de ea noi avem apartamentul nostru acolo ne mai ducem uneori la el și aș vrea să întreb.Credeți ca ni se poate schimba relația mea și a soțului meu pentru că locuim cu mama și nu locuim singuri cum ar fi normal?

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Pai asta știți doar voi, pentru că limitele voastre sunt in joc.
De aceea, comunicarea este cheia!

| alibaba99 a răspuns:

Cu siguranta se poate intampla. Insa daca comunici cu sotul tau si va ascultati unul pe celalalt, nu ar tb sa fie nici o problema. Incearca sa nu creezi un front comun cu mama impotriva sotului ca atunci vor aparea frustrari. Trebuie sa aveti grija de relatia voastra.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da. Locuitul cu parintii e unul din cele mai nocive lucruri pentru o relatie.