| MonyMonica876 a întrebat:

Eu și soțul meu mai avem certuri dar nu e vina lui, uneori eu încep certurile și chiar dacă eu încep certurile la final el își cere iertare și încearcă sa ma împace. Eu mai am momente când urlu la el.Ce pot face în situația asta, cum îmi pot controla reacțiile? Cum sa îl fac să vadă că îl iubesc?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Troll!

Aceeasi intrebare repetata la nesfarsit!

| Mosotti a răspuns:

Ducandu-te la psiholog si rezolvand problema care te face sa ai reactiile alea, ca o sa-l pierzi asa. Asa rezolvi, nu glumesc deloc.

Inca rezista omul si se impaca, dar nu stim pana cand. De te trezesti ca e la alta, sau iti zice pa, si tot tu te miri ca de ce.
Asa nu arati ca-l iubesti ci ca ai niste probleme, iar la un moment dat s-o gandi ca ce ar fi sa aleaga un om fara probleme.

Cate cazuri nu am vazut asa. Din omul ala minunat, deodata afla ca s-a dus la alta, sau ca o paraseste.
Ca nici el nu stie cat mai tine, cand o simti ca nu mai merge, gata.

Daca nu rezolvi, asa o sa fie si cu alti parteneri si nici aia nu or sa stea cu tine dupa un timp.