| KarinaKarinuța999 a întrebat:

Eu și soțul meu ne am gândit să mergem într-o mica vacanță amândoi pentru ca de când avem copiii nu ne am mai relaxat eu și cu el copii au băiatul 2 ani și 2 luni și fata 3 ani am vorbit cu mama și o să stea ea cu ei dar copii sunt foarte atașați de mine și mereu plâng după mine și când plec la munca.Cum să îi fac să înțeleagă că nu trebuie sa plângă și ca ma întorc înapoi la ei?

5 răspunsuri:
| kalasnicov22 a răspuns:

Ti se pare, abia asteapta sa scape de tine cateva zile, toata lumea nu doar copiii.

| gabicoo a răspuns:

Băiatul tău este cumva urmașul lui făt frumos? Întreb pentru că în primăvară avea doar un an și acum are doi ani și două luni! Când a crescut așa de repede?

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt prea mici sa inteleaga asta!
daca au mai stat la bunici, ei vor stii ce sa faca.Asigura-i ca ve-ti vorbi la telefon, si ca vacannta nu va dura mult.Lasa ceva de alt tau (sa zicem o esarfa) si nu uita de cadouri la intoarcere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa plângă și o sa îi treacă.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cum faci sa inteleaga doi copii de 2 si 3 ani asa ceva? Nu o sa inteleaga. Voi plecati, le spuneti ca mergeti la serviciu sau unde mergeti de obicei si ca o sa stati un pic mai mult, apoi se ocupa mama ta de ei sa le distraga atentia sa uite de dor. Nu e un capat de tara ca stai cateva zile departe de ei, o sa le faca bine si lor sa se desprinda pentru ca nu o sa stai toata viata lipita de ei