| Rebeca900006 a întrebat:

Eu și soțul meu ne dorim un copil eu am 25 de ani el are 41 de ani pentru noi nu contează diferență de vârstă dintre noi pentru ca ne iubim foarte mult dar mulți îmi spun ca el find mai în vârstă e posibil sa nu putem avea copiii prea devreme și îmi va fi mai greu să rămân însărcinată din cauza lui.Credeti ca vom putea avea copiii? Ce sa fac în legătură cu ce spune lumea?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Credeti ca vom putea avea copiii?"
Nu stim noi daca barbatul cu care te-ai maritat este capabil sa faca sex si sa te lase gravida.

" Ce sa fac în legătură cu ce spune lumea?"
O sa vezi tu peste ani, ca lumea are dreptate, femeia fiind capabila sa faca sex toata viata, barbatul nu.

| Cipi1212 a răspuns:

Lumea să spună ce vrea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii ca varsta inaintata e o problema la femei nu neaparat la barbati...

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Mai are copii dintr-o alta casatorie/concubinaj? Dacă da, sunt mari șanse sa îți facă și ție unul. Dar de ce te-ai lega la cap cu asa ceva? Nu îți recomand. Sfatul meu este sa nu te lași dusa de nas ca el fiind mai în vârstă are și experiență multa cu vrăjeala. Și crede-mă vrea sa îți "toarne" un copil doar ca să te tina legata de el. Cine îl mai ia pe el la 41 cât are? Și dacă era bărbat serios și la locul lui nu se uita la astea mai tinere care ar fi putut fi de vârsta apropiata cu propria fiica. Ești naiva, încearcă sa scapi de el cât poți, fugi înainte de a-ți face un copil ca ai sa te trezești mai târziu și ai sa îți dai seama ca ți-ai închis viața și nu mai ai cum sa scapi. "va iubiți", explică-mi și mie dacă vrei, cum arata iubirea asta.

| Cybele a răspuns (pentru suntserios):

Foarte gresit! Calitatea spermei scade o data cu varsta.

| Cybele a răspuns:

Bună! Într-adevăr contează și vârsta, dar puneți-vă pe încercat. Fertilitatea nu ține doar de varsta. Ține și de nivelul de stres la care sunteți supuși, de sănătatea sistemului tău de reproducere (sunt atâția tineri care nu pot face copii), etc. Doar după 1 an de încercări se poate considera un cuplu ca având probleme de fertilitate. Apoi după 1 an vă puteți duce la o clinică de fertilitate.

| ioana748 a răspuns:

Am cunostinte care au facut copii frumosi si sanatosi la peste 40 de ani.
Nu este o problema varsta iubitului tau, este tanar si la varsta la care un barbat se maturizează.
Ideal sa va faceti ceva analize daca intr- un an nu vine bebe.
Sanatate ❤️