| RebecaRebe3456 a întrebat:

Eu şi sotul meu nu avem copiii eu am pierdut 2 sarcini dar sora soţului meu şi soţul ei au o fetiţă care are 5 luni şi urmeaza să îi facă botezul au zis ca vor să ne pună pe noi naşi am acceptat întrebarea e.Ce trebuie să facem ca naşi? E bine să fim noi naşi soţul meu find şi unchiul iar eu mătuşa ei?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i bine sa botezi copii altora, cand tu tot avortezi, spunandi-se ca aveti pacate multe.

| RebecaRebe3456 explică (pentru Violleta2022):

Nu au fost avorturi ca am vrut eu eu îmi doresc mult un copil au fost avorturi spontane (am pierdut accele 2 sarcini)

| Violleta2022 a răspuns (pentru RebecaRebe3456):

Nu stiu daca este adevarat sau nu, eu am botezat copilul unor prieteni fiindca nasa lor de cununie i-a lasat balta chiar inainte de botezul copilului motivand ca nu-i bine sa boteze copii odata ce ea are mai multe avorturi. Asa ca au venit la mine sa ma roage sa le botez copilul, stiind ca eu am botezat foarte multi copii si sunt toti bine si sanatosi.
Am acceptat si am botezat cu mare drag si acel copilas, fara sa ma interesez vreodata daca este adevarat sau nu, ce ar fi afirmat nasa lor de cununie. Acum mi-am adus aminte si ti-as sugera sa mergi la un preot foarte batran din orasul tau si sa-l intrebi, ca nu vrei sa ai sufletul indoit cand ti se incredinteaza viata acelui copilas.

| DnIon a răspuns:

Ca nasi ar trebui sa le dati sfaturi sai invatati de bine permanent sai considerati ca si copiii vostri... e bine sa fiti nasii lor cunosc multe persoane de genu asta si se impaca foarte bine