| Ioanaizzabelatiu a întrebat:

Eu și soțul meu nu prea mai petrecem timp împreună de când avem copii avem un băiat de un an jumate și fata care are 7 luni noi vrem sa mergem doar eu cu el într-o vacanță dar copii sunt prea mici sa îi lăsăm cu altcineva.Ce putem face în situația asta?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Luati copii cu voi, ca de aia i-ati facut, sa aveti grija de ei, sa-i iubiti si sa-i cresteti impreuna!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu plecați singuri... Copii e o responsabilitate mare pe care v ați asumato când i ați făcut.

| ioana748 a răspuns:

La orfelinat si vedeti va de viața.

| MarYaNM a răspuns (pentru ioana748):

Sa stii ca am observat des treaba asta. Cand femeia are o *** langa ea de care ii indragostita, este in stare sa isi abandoneze proprii copii sau sa ii dea la o parte din cauza iubirii **** de langa ea.

| ioana748 a răspuns (pentru MarYaNM):

Da,din pacate stiu si eu cazuri care au uitat de copii pentru un pix de doi lei.
Amandoi ratati. Nu realizează ca viata lor are alt sens acum.
Se poate sa ai viata frumoasa de cuplu si cu copii, fara sa te deranjeze acestia, doar sa stii cum sa valorizezi timpul. Acolo, o ora, in dormitor, poate fi minunata si apoi si mai minunat familia impreuna.
Vacanta in doi? Dar nu stiu cum te- ar lasa sufletul.
Poate peste 20 de anilaughing
Multi fata copii si Dumnezeu sa- i ajute pe acei copii.

| MarYaNM a răspuns (pentru ioana748):

Exact. Sa mergi in 2 in vacanta avand copii, iti sta gand mereu la ei.

Asa este si fosta. A gasit o *** cu 9 ani mai tanar, adica 24 si cu 6 clase, fara servici.
Si-a dat copilul la o parte pentru *** asta.
Povestea e lunga, dar in concluzie, a ramas singura cu 2 copii cu tati diferiti.

Eu? Singur, parca mi-e si greata de cuvantul feneie.

| ioana748 a răspuns (pentru MarYaNM):

Da,nici nu se pune problema. Ce Dumnezeu vacanta cu copilasi atat de mici.
Pe bune ca mai ales ca femeie ar trebui nici sa nu visezi sa te duci in doi nu stiu unde.
Ca pana la urma fericirea este unde sunt copiii si familia intreaga,indiferent,pe balcon sau in Dubai,ce importanță are.
Te cred ca ai trecut prin greu,ca nu-ti vine sa crezi cum unele femei nu au discernamant si nu pun interesul copilului pe primul plan.
Ma gandesc ca instinctiv o mama ar trebui sa aiba ca prioritate copiii.
Si din pacate uita de toti si de toate pentru un moment trecător,ca asa este cam de fiecare data.
Sa-i fie sanatosi copiii si sa aiba grija de ei.
Ce sa-ti spun,ca sunt si fete de treaba pe pamant, posibil nu ma crezi si iti dau dreptate.
Dar, poate totusi daca gasesti o persoana cumsecade, ca acum poate poti sa faci diferența sau sa stii ce discutii sa ai, mai dai o sansa, ca esti tanar si meriti sa ai o partenera de viața.
Pana una alta tu sa fii bine si sanatos, cine se duce sa se duca.
Seara linistita,

| Ioanaizzabelatiu explică (pentru ioana748):

Vad ca tot comentați despre lucrul ca vreau sa îmi las eu copiii la mama 2 zile și sa petrec doar eu cu soțul timp într-o mica vacanță dar și viata de cuplu contează nu doar copiii dacă ai copiii nu înseamnă că sa petreci timp în 2 din când în când nu e ok eu și cu el nu am mai petrecut de un an jumate de când am născut băiatul timp împreună iar apoi a apărut și fetița care are 7 luni nu i abandonam dacă îl las la mama 2 zile ca după tot la ei ne întoarcem dar pentru uni când apar copiii neglijează relația de cuplu și se ajunge la despărțire eu nu vreau asta sper ca v-a ajutat raspunsul

| ioana748 a răspuns (pentru Ioanaizzabelatiu):

Relatia de cuplu este 24 din 24 si trebuie crescuta intr-adevar
Nu cred ca o relatie de cuplu se menține cu doua zile de vacanta, anul are 365 de zile
Din contra cand apar copiii, mai sudat devine cuplul si se manifesta mai multa iubire ca doar aveti niste parti din voi, niste copilasi care merita toata atentia voastra si ar trebui sa va unească.
Incearca sa ai grija de cuplul tau in fiecare secunda, in fiecare context si nu se ajunge la despartire.
Toate cele bune,

| Hshdb a răspuns:

Puteți să mergeți într o vacanță în care să luați și copii doar să vă informați să aibă și locuri în care puteți lăsa copii câteva ore.