| Ionela899000 a întrebat:

Eu şi sotul meu suntem casatoriţi de 1 luna dar suntem împreuna de mai mult timp vrem să meregem în luna de miere doar ca el are o fata dintr-o relaţie anterioara, ea are 2 ani e micuţa e la noi pentru ca mama ei a renunţat la ea si fata nu a stat niciodata fara mine si fara el.Cam ce ar fi de facut în situatia de faţă?

3 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

O poti lasa cu bunicii?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Daca ar fi o idee mai mare ati putea sa o luati cu voi, insa la 2 ani va trebuie bona.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca vrei sau nu trebuie sa ai grija de copilul ala, sa-l iei pese tot cu voi, ca nu-i ceva ce poti abandona sau lega de calorifer cand pleci de acasa.
Copilul ala a venit la pachet cu sotul (tala lui natural), iar daca tu nu vrei copilul, atunci divorteaza.