| Oana12oana a întrebat:

Eu si soţul meu suntem în concediu, el a venit cu ideea sa mergem la mama lui în concediu si suntem la ea dar soacra mea (mama lui) se comporta destul de urat cu mine, îmi zice ca nu fac nimic, ca nu sunt deloc buna pentru baiatul ei însa acasa eu fac tot. Baiatul ei nu ma ajuta, eu gatesc şi la ea azi eu am gatit, i-am spalat pe jos, am aranjat hainele, am bagat la spalat etc.Ce pot sa fac câteva zile cât stau la soacră? Nu o mai suport

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Taci si suporta, cat esti in casa soacrei, iar de nu-ti convine iti iei valiza si pleci.

| Vio024 a răspuns (pentru Violleta2022):

Asa ai facut si tu? Sfat mai grav nu puteai da, vio

| Threeforest5 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu inteleg ce tot oferi raspunsuri atat de proaste, eu zic să faci altceva cu viața ta..ca nu toate sunt așa supuse ca tine!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Threeforest5):

Daca nu intelegi, inseamna ca nu ai capacitatea sa intelegi, as aca, mergi mai departe si citeste numai ce intelegi.

| ioana748 a răspuns:

Ce sa faci? Daca sotul nu vrea sa scurtati vizita, te adaptezi.
O vacanta minunata. Poate nu mai repeti astfel de aventuri.
Tu stii cand te ai casatorit dupa ce criterii te ai ghidat.
Toate cele bune,

| 1onur a răspuns:

Să eviți ceartă cu ia find a n
Și ia și fiul ei nu te vor redacta niciodată la cum se comportă amândoi cu tine de parcă ai fi sclava lor să strângi după ei mereu te tratează amândoi cu multa duminica și ura își bat joc de tine și soțul tău și măsa

| Cipi1212 a răspuns:

Soacra nu e bună pentru tine.

| Robert2526 a răspuns:

Sa nu mai accepti altadata sa stai peste noapte la soacra. O vizitati, stati cateva ore si plecati.

| Marianaetanita a răspuns:

Să vorbești cu ia de la femei la femei și să îi zici ca îți convine sau nu eu sunt soția fiului tău și atât vreme cat ai pretenții să te respect, nu te purta cu mine ca o sclavă /servitoare, eu îmi doresc să ne înțelegem nu vreau să ne urăm, așa ca te rog de dragul fiului tău hai să încercăm să nu ne mai certăm. Eu asta aș fi făcut!