| Amalia8834 a întrebat:

Eu și soțul meu vrem să mergem în concediu doar ca mama e bolnava are probleme cu inima de asta și locuim cu ea pentru ca îmi e frica de nu I se facă rău singura în casa fratele meu nu vrea sa stea cu ea eu cu soțul meu suntem căsătoriți de 6 ani.Ce putem face cu mama când mergem în vacanta?

6 răspunsuri:
| Dragobeta a răspuns:

Spune-i fratelui ca asa cum va avea pretentii la jumatate de mostenire, tot asa are obligatia si sa-si ingrijeasca mama.
Sau puteti plati o femeie sa o ingrijeasca cat voi sunteti plecati. Aveti dreptul la odihna.

| Cipi1212 a răspuns:

Să rugați o vecină să stea cu ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergeti oamnei buni in vacanta, ca doar nu va bagati in groapa daca moarte maica-ta.
Fiecare are problemele lui si apoi, daca o doare inima suna si ea la o vecina, cheama salvarea sau suna la fratele tau, dar tu ai viata ta cu barbatul tau si este musai sa plecati ca sa scapati de stres, sa va relaxati, ca doi oamnei normali, ca doar nu v-ati casatorit cu maica-ta intre voi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa stea si fratele tau cu ea ca doar este si mama lui, cand moare repede vine la mostenire, dar cand este sa ajute il doare in cu(r) de nesimtit, aveti si voi dreptul sa mergeti la mare sau unde vreti, daca fratele tau nu vrea rogi o vecina sa mai stea cu mama ta, depinde si de mama ta daca ea accepta, oricum mama ta nu este un copil nu trebuie sa stea cineva cu ea nonstop nu este la pat, o doare inima, sa ia tratamentul prescris de medic si va fi bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Plecați ai voi undeva aproape. Exista telefoane dacă se întâmplă ceva.

| Madaxo97 a răspuns:

Roagă pe cineva apropiat să aibă grijă de ea cât sunteți în vacanță sau angajează pe cineva.