| AdrianaAdriana6789 a întrebat:

Eu si sotul meu vrem sa mergem într-o vacanţă doar noi 2 dar avem un bebe are 7 luni şi nu ştim ce să fecem cu el cât plecam ce sfaturi aveţi?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asteptati sa mai crească. Cresterea unui copil este o mare responsabilitate, mai ales la aceasta varsta.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu aveti parinti cu care sa-l lasati, atunci ori mergeti cu el in vacanta ori nu mai mergeti deloc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu faceți nimic. Copilul e cam mic sa îl lași cu altcineva.

| Furnicuta000 a răspuns:

Stiu un cuplu care au un copil de 3 ani si femeia a avut inca de la nastere probleme cu depresia, depresia postnatala. Asa ca sotul ei a luat-o de multe ori in excursii, vacante de cate 3-4 zile inca de cand era copilul bebelus, au plecat doar ei 2 iar copilul a ramas cu parintii ei acasa. Sa stii ca nu e nicio problema daca plecati voi doi undeva fara copil, din contra o sa fie foarte benefic pentru relatia de cuplu si pentru sanatatea ta mintala pentru ca de cand s-a nascut ai stat numai cu el. Si nu iti face griji pentru el, o sa fie bine, nu o sa isi aminteasca la 20 ani ca a ramas acasa cu bunica 3 zile laughing

| ioana748 a răspuns:

Si v ati simti bine fara bebe?
A nimerit cam prost acest copilaș.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să nu mai mergeți în vacanță și să aveți grijă de cel mic.

| Meee555 a răspuns:

Daca bunicii lui sunt sănătoși, îl poți lăsa la ei dar nu prea mult timp(adica i vacanta destul de scurta oana in 4-5 zile) sau și mai bine, poți sa mai aștepți câteva luni sa mai crească un pic. Sper ca te am ajutatlaughing))