| Simina09889 a întrebat:

Eu sunt casătorită dar am mai fost casatorita odata şi actualul soţ e foarte gelos şi mi-a gasit pozele de la nunta cu fostul soţ şi nişte pahare pe care scria numele meu ši al fostului soţ şi aveau poze cu noi pe ele erau pahare personalizate şi actualul soţ mi-a rupt pozele şi a spart acele pahare. După parerea voastră e normal ca a facut asta? Eu cu fostul meu soţ am rămas prieteni am divorţat la o ceartă şi amândoi am greşit făcând asta şi vreau să divorţez de actualul soţ pentru ca e foarte gelos şi să mă recasatoresc cu primul meu soţ mă respecta.Credeţi ca e bine ce fac?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Eu zic ca nu ai niciun viitor cu el. Daca reactioneaza asa si distruge lucruri din gelozie, nu vreau sa ma gandesc ce ar face daca te-ar vedea ca vorbesti cu alt barbat gen doar sa porti o conversatie amicala cu un barbat. Mai bine lasa-l dar mai asteapta putin pana sa te cuplezi cu fostul pentru ca actualul e deja orbit de gelozie cine stie de ce e in stare, ca vedem zilnic cazuri la tv

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Deci actualul stie ca tu inca tii legatura cu fostul. Este exagerat intr-adevar ce a facut dar se pare ca esti cam nestatornica in relatii.
Nici tu nu esti mai brează decat el.
Ar trebui ca el sa intenteze divortul, a facut o greseala ca te-a luat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e deloc bune ce face. Dar nici tu nu ești mai breaza că îi schimbi la fiecare adiere de vânt.

| relian a răspuns:

Ai fugit la altul crezind ca gasesti ceva mai buna, cand colo ce sa vezi, tot mai bune e fostul laughing

Problema este daca te mai primeste ala inapoi.Eu in locul lui nu te-as mai primi, ai plecat du-te invirtindute, is sigur ca tu ai fost de vina, ai crezut ca meriti mai mult decat aveai, asa v-ati despartit, bag mina in foc.

Cunosc povestea asta, prost e ala daca te mai primeste.Te joci, te mariti cu unu, pleci la altul, acu vrei inapoi laughing mda e bun si asa rau.Ala doar de este disperat ca n-are femeie, doar asa sa te primeasca inapoi, dar iti garantez ca la un mom dat iar o sa se i timple ce sa mai intimplat.

Vai te duci inapoi la sotul primul, ca ala te respecta laughing daca te respecta de ce l-ai lasat?
Asa ziceam si eu, de buna ce ai fost laughing credeai ca meriti altul mai bun, ei uite ca ai gasit ce cautai laughing

Am vazut destule cupluri in situatia ta, de asta am spus ce am spus, am vazut si reintoarceri, cateva la cunoscuti, care apoi iar au luat-o de la capat.
Sa iti spun ce este primul tau sot pentru tine? Este un om bun, doar atit, de aia l-ai si lasat, tu cauti si barbat nu doar persoana.
Deci pe primul l-ai placut ca persoana, caracter, pe asta, l-ai placut ca barbat, insa tu cauti sa le aibe pe ambele, asa ca din doi fa unu bun laughing

Iai caracteru de la romu, pune-l la asta cel ai acum si gata ai tot ceti trebuie.

De aia ai divortat prima data, de asta divortezi si a doua oara, ai gasit doar o parte din ce cauti.
Las ca poate a treia oara cine stie, dai peste cel care le are pe ambele si o sa fii si tu happy.

| Hyperion7 a răspuns:

Gelozia este o boala! Dar se pare că și tu ii cam dai motive...

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă este gelos scăpat de el cât mai repede.

| eliancodrut a răspuns:

Doar tu poti stii!