| Ilincailinca55 a întrebat:

Eu sunt căsătorită de un an cu soțul meu am și o fată care nu e a lui e a mea din fosta relație fata are 6 ani el o iubește ca și cum ar fi a lui ea e foarte atașată de el la prânz el o culca se ocupa de ea se joaca cu ea e o mica problema de ceva timp mama lui nu prea mai e de acord ca el creste un copil care nu e al lui.Ce putem face în situația asta?

1 răspuns:
| ioana748 a răspuns:

Daca e om bun, mai faceti un copil.
O sa fie si mama lui fericita, glumesc, o sa fiti voi fericiti.
Sa i spuna mamei lui ca il iubesti si este pe maini bune.
Important sa fiti voi bine cu sau fara acceptul cuiva.
Tu acorzi respect mamei lui, asa mai de la distanta, nu il incarci si tu cu negativiste.
O sa se linisteasca apele daca tu mentii linistea.
Suntem intr o tara cu educatie precară din pacate.
Toate cele bune ❤️