cami
| cami a întrebat:

Eu sunt cu alegerile laughing
Am gresit atunci cand am zis "mama sau sotia".
Acum va intreb : Sora sau sotia? (sa presupunem ca cele doua cumnate, nu prea s-ar suferi, si de fiecare data cand se intalnesc se. iau la harta. )
Ce faceti, de partea cui sunteti?
Sora zice ca ea are dreptate.
Sotia spune ca dreptatea e de partea ei.
confused
PS: Sunteti fratele si sotul.

Răspuns Câştigător
| pepe a răspuns:

Aşa cum am ales şi înainte, tot soţia rămâne prima opţiune. Pe sora mea nu am mai văzut-o de 5 ani, deşi stăm în acelaşi oraş la distanţă de 10 minute de mers. Oricum sora nu-mi suportă soţia.

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sunt convinsa ca v-a alege sotia, cu ea sta zi de zi, cu sora se intalneste mai rar...

cami
| cami explică:

laughing nu.
adica, tipul e la mijloc. Ori, ori?

cami
| cami explică:

@pepe, si nici macar accidental nu va intalniti? Daca da, va comportati ca 2 straini?

| ellene a răspuns:

Pai tu stai cu sotia si te vezi cu sora doar acasa la mama voastra...si gata. Faci in asa fel incat sa nu se intalnesca ...simplu nu?

| CrucifiedCountess a răspuns:

Toti! toate! pe rand!

| cristi27 a răspuns:

Eu tot sotia as alege, odata ce mam casatorit am hotarat sa merg cu ea pana la capat si prin bune si prin rele, deci as alege fara ezitare sotia

| Betty18 a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu m-as gandi prea mult.as alege sotia...sau mai bine zis sotulhee heeacum nu stiu poate ca eu gandesc asa pentru ca nu am avut a un frate sau o sora

| pepe a răspuns:

Nici accidental nu ne întâlnim. Nu a fost nici la nunta mea, nu îşi cunoaşte nici nepoţii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sora fratelui este sotia sotului?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am raspuns si la cealalta intrebare... Fiecare pe rand, bineinteles in proportii diferite. Nu il poti supune mereu la alegeri intre tine si familia lui, va suferi, te va vedea ca pe cineva care il indeparteaza de mama, de sora. Fii inteleapta si permite-i sa o viziteze, fara tine daca ies scantei...