| Corina556 a întrebat:

Eu sunt cu soțul meu de când aveam 16 ani, de la 17 ani m-am mutat la el pentru ca părinții mei ma băteau. El avea 22 de ani atunci, cand eu am facut 20 de ani ne-am căsătorit legal cu acte, acum eu am 24 de ani și avem și un bebe de 3 luni, l-am născut prematur tot din cauza părinților mei pentru ca ma stresau și în timpul sarcinii soțul meu a fost cel care m-a salvat de ei și e singurul care ține la mine. După câte mi-au făcut părinți mei vor să îi iert.Dar nu îmi doresc să îi iert pentru mine de când m-am mutat la soțul meu aici chiar am fost fericită, părinții lui chiar ma iubesc ca pe propriul lor copil.Voi ce credeți că trebuie să fac în situația asta? Voi ați ierta în locul meu?

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Zici și tu să-i ierte Dumnezeu.

| ioana748 a răspuns:

Ai o familie care te iubeste si un bebe care are nevoie de liniște.
Lasa toxicii in lumea lor. Nu se vor schimba niciodată, din contra problemele lor se agravează. Mergi inainte si nu te mai uita in spate.
Toate cele bune ❤️

| Miruna333 a răspuns:

Nu. Nu aș tolera în această viață abuzul fizic! Nici nu i-aș mai considera părinți.
Aici nu este vorba de ce ar,, trebui" să faci, nu trebuie nimic în viață, fă doar ce simți. Nu lasă să te influențeze răspunsurile oamenilor de pe aici.

| Cipi1212 a răspuns:

E o decizie pe care o poți lua doar tu.

| adam7 a răspuns:

Nu ai nevoie de un sfat cu da sau nu.
Dacă vrei să înveți din experiențele vieții bune sau rele, dacă vrei să avansezi și devii mai bună, mai puternică, vei afla singură răspunsul.
Iertarea e puterea unui om bun, iar frustrările și ambițiile negative ale unui om slab.

| Aehb1327 a răspuns:

Hei,raspund la o intrebare cu o alta intrebare, dar mi-ar prinde bine putin ajutor si niste raspunsuri la unele intrebari fiindca si eu am 17 ani si vreau sa plec la iubitul meu dar imi este frica sa nu poata face ai mei ceva.Imi poti lasa un profil de Facebook sau ceva te rog unde putem vorbi sa mi explici exact cum a fost cand ai plecat tu? M-ar ajuta mult