| Adeea1234 a întrebat:

Eu sunt de fel mai sensibilă am 16 ani părinții mei știu asta mai ales mama ieri mi sa făcut rău am avut senzație de leșin și am ajuns la urgențe mi s-a spus ca am lipsă de vitamine în corp tata m-a certat foarte tare pentru faptul ca a trebuit să ajung la urgențe mama a stat cu mine pentru ca îmi era chiar foarte rău mereu când tata mă cearta mama mă consolează. Credeți că tata a avut o reacție bună să mă certe pentru atât.Ce e de făcut în situația cu tata?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia vitaminele, papă tot ce-ți pune mamița in farfurie și eviți discuțiile (că precis mai sunt și altele despre care nu ne spui)

| adryang78 a răspuns:

Da, a procedat corect tatăl tău. Cea care greșește este mama ta, în niciun caz n-ar trebui ca părinții tăi să aibă discuții în contradictoriu de față cu tine, mai ales când este vorba de educația ta. Ești anemică pentru că nu mănânci suficientă mâncare gătită, fructe, legume, te mulțumești cu prostiile fast-food, chipsuri și sucuri. Tatăl tău își dă seama foarte bine că asta îți afectează sănătatea. Te-a certat fiindcă este îngrijorat pentru tine.