| Daianadaiana45666 a întrebat:

Eu sunt foarte dezechilibrata emoţional pentru ca dupa naşterea gemenilor am fost in depresie postnatala gemeni au 6 luni la început soţul meu mă înţelegea dar acum nu înţelege ca eu înca ma simt aşa. Care ar fi modul prin care sa îl fac sa ma susţina mai mult? Ce pot face în legătură cu dezechilibre a mea emoţionala?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te duci la psihiatru ca sotul tau nu te poate ajuta si sustine daca tu ai probleme psihice.

| Theonlyone1111 a răspuns:

Bună. Aceasta depresie poate dura mult timp. Soția mea și acum este încordată si stresata de orice când vine vorba de copil în general. Bărbații sunt simpli ca oameni și anume: muncesc, mănânc, aduc bani și dorm. Este și el stresat de schimbarea cu copii, dar e un pic mai relaxat. Vorbește cu el și spune-i sa stea o săptămână doua, cu tine acasă sa facem lucrurile împreună. Tu trebuie sa tragi aer în piept și vei merge mai departe. Sunt lucruri în mintea ta absolut normale. Sincer cauta lucruri care îți aduc și ție un mic plus de relaxare, măcar 10 minute pe zi, sau ieși afara jumate de ora, o ora fără nimeni, pur și simplu mergi și respira aerul. Sau chiar și 2 minute de "placere" singura te va ajuta foarte mult.