| Cristy_6051 a întrebat:

Eu sunt impreuna cu o fata, Monica de 5 luni! Dar relatia noastra de cateva saptamani s-a cam racit... intre timp. eu m-am indragostit de alta fata, Maria care se intampla a fi cea mai buna prietena a Monicai. Si Maria ma iubeste, dar eu deocamdata sunt cu Monica. Si Maria nu stie ce sa faca deoarece este cea mai buna prietena a Monicai...

Vreun sfat va rog crying

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa te orientezi catre alta fata. Daca tu ai iubi-o pe Monica si ea s-ar cupla cu un prieten de al tau cum ti-ar fi?
Daca nu mai simti nimic pentru ea, renunta, dar lasa-le in pace pe amandoua! Si e posibil ca Maria sa nu renunte la prietenia ei cu Monica pentru tine.Gandeste-te...Sper sa iei decizia cea mai buna.

9 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Dar tu le iei pe rand ca la prinselea? Te indragostesti de la cateva cuvinte dulci? Vezi tu, ai grija cum fugi dupa 2 iepuri...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca vrei un sfat sincer e bine sa o lasi pe Maria in pace, Monica e prietena ei si nu e frumos sa te amesteci in acest mod intre fete. Un sfat : niciodata sa nu iti cladesti fericirea pe suferinta altuia cu atat mai mult daca iti este prieten.Alegerea este a ta.

| Vizitiul a răspuns:

Baga-ti bai tinere mintile in cap, nu mai venii cu astfel de absurditati, am fumat dume de acest fel inca din gimnaziu.
Ti-am dat un sfat prietenescwinking.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Tragedie a la Goethe.
Hamlet, Oedip, unde sunteti?

| dulcik a răspuns:

Pai ar trebui sa te desparti de Monica stai un timp singur iar dupa aceea te cuplezi cu maria. Din moment ce numai este nimic intre voi numai are rost sa stati impreuna.

| eduardd a răspuns:

Lauda-te mai departe!

| savingyou a răspuns:

Mdaaa...greu de spus ce poti face in asa situatie! mai bine gandeste-te de cine ai nevoie! dar daca crezi ca dragostea ta cu maria e intr-adevar adevarata pai atunci explicaatii monicei ce se intimpla!

| Cristy_6051 explică:

Bai frate daca nu va intereaseaza si nu ai ce sa zici si nu stii sa dai un sfat ce p*** mea te mai bagi ma?

| any_5154 a răspuns:

Buna! Ce sa zic de situatia ta, in afara de faptul ca e cam dificilabig grin...asta presupun ca stii si tu. Un sfat iti dau:lupta pentru ceea ce iubesti cu adevarat! Mai tarziu ai sa regreti daca nu vei fi cu ea, asta daca o iubesti cu adevarat. Prietena ta actuala, Monica, am inteles daca este suficient de matura va intelege situatia in care sunteti si va ceda. Parerea mea este ca trebuie sa va intalniti toti 3 si sa discutati deschis, sa ii explicati ca nu a fost nimic premeditat, ci ca asa a fost sa fiebatting eyelashes. Iti urez multa bafta!happy