| Violeta789 a întrebat:

Fata mea are 4 ani sunt în proces de divorț cu tatăl ei pana la divorț fata sta 1 săptămână la mine și o săptămână la el problema e ca tatal ei nu vrea să o mai ia la el fata întreabă unde e tati deși are 4 ani nu știu ce să fac când merg la munca o las cu mama mea.Ce să fac să ste și el cu copilul cum sa decis? Fata e mica dar suferă ca nu are tata

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fetita de 4 anisor nu sufera deloc, fiindca este copil prea mic ca sa inteleaga acest lucru, de aceea este bine sa nu o chinui si sa o supui certurilor tale cu fostul sot, ca asta o traumatizeaza mai mult decat iti imaginezi.

Credeam ca m-am facut inteleasa ieri, dar vad ca continui sa repeti topicul, de parca ai 5 ani si nu vrei sa pricepi ca un adult interg la minte.

Da-i pace, daca omul nu vrea sa-si mai vada copilul nu ai cum sa-l fortezi!

| gabicoo a răspuns:

Problema e că suferă fata sau că suferi tu. Văd că vrei să fii liberă și să-ți vezi de viața ta și copilul te cam încurcă. Este copilul tău.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă nu vrea să își vadă copilul, ăla nu se numește tată. Fă tot posibilul să il decazi din drepturile părintești dacă nu se implica în niciun fel în viața copilului, sau măcar să plătească pensie alimentara. Bineînțeles că suferă bietul copil, și va suferi toată copilăria, când va vedea la ceilalți copii la grădiniță și școală că ceilalți copii au tată și ea nu. De obligat nu poți să îl obligi, dacă nu vrea să o mai vadă.

| Cipi1212 a răspuns:

Înseamnă că nu o iubește.