| Sorina45677 a întrebat:

Fetei mele îi e foarte frica ca tatal ei o sa o ia de langa mine are 6 ani i-am expilcat ca nu o sa o ia nimeni de langa mami eu cu tatal ei suntem divortati de 5 ani fata are 6 ani. Plange se lipeste de mine mereu si zice vreau cu mami nici singura nu mai vrea sa doarma cusdodia ei definitiva e la mine el are doar drept de vizita dar nu si sa o ia la, el asa scrie in hotararea judecatoreasca.Ce ar trebui sa fac sa o calmez?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma tot intreb daca ai capacitatea mentala sa judeci, fiindca ai scris zeci de topice cu acest subiect, zilnic...si nu m-ar mira ca sotul sa te scoata incapabila mental sa ai grija de copilul ala, de aceea ti-l poate lua.

https://www.tpu.ro/utilizator/abmsss/intrebari/

| 1onur a răspuns:

Faci o mare gravă greșeală lăsânduți copilul cu el și în preajma lui vizitele lui cu copilul tău în trăzește traumele pe care le avut soțul tău cu tine și abuzurile certurile conflicte scandalurile dintre tine și el iar copilul tău este un copil cu traume serioase fiindcă ia dacă și în somn ei trasarea plânge îi este frică dați seama ce traume are copilul ăsta nevinovat.Trebuie s-o ți lângă tine și săi arăți iubirea Adevărată cu Adevărat părintească să-și dea seama ca nu o lași pe mâinile unui monstru.