| Viorica0603 a întrebat:

Fetelor spuneti-mi va rog de ce a doua linie de sarcina este mai putin pronuntata?

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Fiecare linie se coloreaza la un procent diferit al hormonului.
Sper ca stii ca testul se aplica la 21 de zile dupa contact, din prima urina de dimineata. De asemeni daca e expirat sau a fost tinut in conditii improprii poate sa nu dea rezultate corecte. Daca crezi ca e cazul, ar fi bine sa il repeti respectnd intocmai prospectul.

| Pinocchio a răspuns:

Poate nu dimineata ai facut testul de sarcina si se gasesc mai putini hormoni in urina.
Dar, ca se vad bine 2 linii ca nu, prezenta celor 2 linii inseamna ca testul este pozitiv, esti insarcinata.
Sa mai repeti testul totusi dimineata din prima urina.

| zozo74 a răspuns:

Buna Viorica,
In mod normal, este nevoie de 2 linii corespunzatoare testului, pentru a confirma rezultatul.O culoare stearsa a acestei a doua liniute poate aparea ca urmare a unei erori -rezultatul insemnand Fals-Pozitiv, te rog sa repeti din nou testul, nu cumpara cel mai ieftin test. Orice intrebari ai avea sa revii si iti raspund cu cea mai mare placere.