| NanaTuna a întrebat:

Fetelor, voi ce faceti cand vreti sa cuceriti un barbat?
Cum flirtati?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa spunem ca sunt fata,in primul rand ca fete stim ca multi barbati alearga dupa noi majoritatea dintre ei nu ne atrage fizic iar cei care ne atrage sunt barbati populari,badboys acel barbati care ne face sa ne gandim la ei non stop,asa ca noi ne compromitem cu alti care nu ne atrag dar macar avem o viata cu ei, macar nu suntem singure pana cand dam peste un barbat frumos care ne face sa ne simtim femei, in concluzie fetele sunt mai timide, fricoase nu vezi ca si la despartire fetele nu isi spun ba te las nu aia fuge la altul in fine, daca toata ziua primesti oferte de la baieti iar cei care i placi tu nu te plac e naspa

| anonimg a răspuns:

Cred că băieții ar trebui filtrați, si niciodată a se flirta.

| NanaTuna explică (pentru anonimg):

Ok, poti sa-mi aduci si argumente care sa-ti tina afirmatia in picioare? Doar printr-o fraza enuntata la modul general nu am posibilitatea sa inteleg la ce te referi

| anonimg a răspuns (pentru NanaTuna):

M-am referit la modul general, si in pricipal la faptul ca cele doua cuvinte se aseamana la prima vedere intre ele (filtru, flirt).
Adica prima data baietii trebuiesc filtrati: nu te poti imprieteni cu oricine.

In privinta flirtului nu sunt de acord absolut deloc. Flirtul nu este bun pentru ca cel ce flirteaza ajunge sa aiba un caracter usuratic, si asa va fi privit.
Tocmai ca flirtul nu este o chestiune serioasa, nu este de o natura serioasa in care persoanele implicate doresc o relatie serioasa -casatoria. Flirtul este doar de atractie pentru o relatie limitata de timp; si rareori o relatie de felul acesta va duce la casatorie.
Flirtul este o placere de moment, si include gesturi si discutii care doar in cadrul casatoriei ar trebui sa apara -sau poate nici acolo.

"FLIRT, flirturi, s. n. Conversație ușoară, cu aluzii de dragoste, între un bărbat și o femeie. ♦ Legătură de dragoste lipsită de profunzime, nestatornică; aventură sentimentală. ♦ Persoană cu care cineva întreține o astfel de legătură."

| AdrianVoicu a răspuns:

Ii dau cu tigaia in cap și după îl târăsc pana acasă

Răspuns utilizator avertizat
| Coquiina a răspuns:

Vai, o femeie care vrea sa cucereasca barbati si sa-si puna mintea la contributie, si nu asteapta ca ei sa faca primul pas?

Notez in calendar.

Cum flirtez? Ma folosesc de farmecul meu intelectual specific.
Nu-mi pierd vremea cu prostalai, imi dau seama din prima daca cineva merita atentia mea sau nu.

| NanaTuna explică (pentru Coquiina):

Come here sa vezi ce raspuns am primit happy

| Coquiina a răspuns (pentru NanaTuna):

Ala e un indoctrinat religios trepanat.
siteul e plin de spurcati din astia.

deci in concluzie, nu prea mai vezi femei dornice si capabile sa stimuleze mental un barbat, toate proastele anoste arfiste razgaiate asteapta sa fie abordate, de parca pasarica lor ar fi vreun premiu pretios.

| RAY a răspuns (pentru Coquiina):

Pai e, orgasmul e cea mai puternica placere cunoscuta de om