| Sorina45677 a întrebat:

Fetita mea este foarte ataşată de mine şi mai nou e ataşată şi de fostul meu sot, de tatal ei care locuieşte cu mine pentru că ne-am împăcat. Fata are, 6 ani şi nu prea sta cu alte persoane, sta doar cu noi pentru că nu vrea cu nimeni alcineva.Cum să o învăţ şi cu alte persoane? Şi ce pot face să nu mai fie timida pentru ca e puţin timidă?

4 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Nu o lăsa cu alte persoane.

| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu fetita are handicap mental, dar vad ca te-a mostenit odata ce pui aceeasi intrebare zilnic, fara sa intelegi ca faci spam si contul iti poate fi suspendat.

https://www.tpu.ro/utilizator/abmsss/intrebari/

Bula
| Bula a răspuns:

De gradinita ai auzit?
Gradinita are exact acest rol (printre altele) sa invete copii cu viata in comunitatea altor persoane, din afara familiei si anturajului invecinat.

| Violleta2022 a răspuns:

Du copilul la camin (pentru copii cu probleme mentale) si va fi bine acolo.