| IceCream11 a întrebat:

Fostul meu prieten s-a despartit de prietena lui.Acum suntem doar prieteni si vorbim pe mess destul de mult, ne spunem chestii etc etc.Am batut apropouri cum ca vreau sa ne impacam si mi-a spus ca se mai gandeste.Asta mi-a zis acum o saptamana si de atunci noi tot vorbim pe mess si radem de numai putem.laughing
De ce e asa indecis in a-mi spune daca putem continua sa fim iubiti sau o lasam asa?

9 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

De obicei baietii au nevoie de mai mult decat de simple apropouri.Trebuie sa fii tu decisa, apoi sa ai pretentia ca si el sa-ti raspunda. Poate inca mai spera la o impacare cu fosta.Ai rabdare si lasa lucrurile asa, deocamdata, daca se decide, va veni singur.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Pai poate nu a trecut peste relatia cu fosta sau vrea sa se impace cu ea ca inca o iubeste.

| Floris83 a răspuns:

Pentru că așteaptă un răspuns sigur de la cealaltă prietenă, vă pune pe amîndouă în cumpănă, și care-i atârnă mai greu și-i atinge inima, pe aceea o alege, așa face oricine, și băieți, și fete, are rațiunile lui, după care se conduce!

| ZuZu16Bby a răspuns:

Poi sincer poate ai fi facut u o chestie peste care nu poate trece sau pur si simplu numai vrea sa aveti vreo relatie si te vede doar ca pe o sipla amika...winking

| IoanaLoredana a răspuns:

Eu zic nu. Daca vrei iti dau si motive.Din momentul in care v-ati despartit si el si-a gasit pe alta indiferent ca a stat sau nu cu ea, inseamna ca nu te iubeste cu adevarat.Crede-ma pe cuvant.Cand iubesti din toata inima pe cineva nu renunti asa usor.A 2a chestie daca a renuntat si tu ai vrut totusi sa ii mai dai o sansa si a spus ca se mai gandeste, e clar ca nu.Nu panica.Probabil ca nu acum nici maine dar o sa apara cand nu te astepti cel mai potrivit baiat pentru tine.Atunci vin problemele...cand e dragoste multa din partea amandurora nu veti sti cum sa o canalizati.Te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, dupa cum am mai spus-o si altora ti-o spun si tie: "ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust ca prima data". Concluzie: ai toata viata inainte si baieti sunt foarte multi, da-i pace si lasa-l. Uita de trecut, traieste in prezent si pregateste de viitor.

| Alinuu24 a răspuns:

Poate k nu vrea sa mai aibde vreo relatie, vrea doar sa fiti amici thinking

| Alekssa a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie.peste cateva zile(1 saptamana 2) m-a intrebat daca vr sa fiu cu el iarasi! dar nu a mai fost la fel

| MihVladutz a răspuns:

Eu ca baiat tias raspunde ca : poate are de ales intre tine si altcineva, inca nu stie ce sa aleaga sai fie lui bine. Tipic barbatesc.