| Sorina45677 a întrebat:

Fostul meu soţ de când mam împacat cu el s-a mutat la mine eu l-am chemat dar nu prea mă ajută ma ajuta doar daca îi zic eu de 5 ani sunt divorţata de el si avem si fata care are 6 ani macar cu ea sta si petrece timp cu ea urmeaza sa ne recasatorim eu cu el.Cum sa îl fac sa ma ajute mai mult?

6 răspunsuri:
| CatalinMihai1989 a răspuns:

Simplu! Vorbești cu el.
Trebuie să înțelegi ca noi, bărbații nu putem să citim gandurile altor oameni.
Iar acest aspect ar trebui să-ți dea de gândit când ai scris" petrece timp cu fata", apoi ai scris " măcar ". Oamenii au acel orgoliu de a înțelege ca toți greșim.

Asta i-am explic soției mele și încă nu înțelege. Posibil să divorțăm în curând.

| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari!
Ai sarit din lac in put: acum ai grija de un copil cu handicap cat si de un barbat puturos, care statea pe strazi.

| Xena20 a răspuns:

Cum vine asta nu te ajuta? E musafir sau ce? Sta și el în casa aia, e datoria lui să aibă grijă de casă, să facă curățenie, mancare, nu doar a ta! Explica-i asta!

| darrio2007 a răspuns:

Deci ai luat-o de la capăt cu aceleasi probleme.
Supa reîncălzită nu mai are acelasi gust.
Dar la voi, nici măcar nu ati reîncălzit-o.

| Cipi1212 a răspuns:

Cum te recăsătorești cu el dacă nu te ajută la nimic?

| ioana748 a răspuns:

Pentru inceput, faptul ca petrece timp cu copilul, deja este un ajutor.
Daca vrei sa te ajute cu ceva, roaga l in sensul acesta. Nu poate ghici ce doresti.
Barbatii nu gandesc ca femeile. Ei nu pot face mai multe lucruri odata.
De asemenea obosesc mai repede domnii si daca sta cu cea mica, deja este istovitor pentru el.
Barbatii sunt de pe Marte si femeile de pe Venus. Trebuie sa ne obișnuim cu ideea.
Dar, este multumitor faptul ca se ataseaza de cea mica.