| Carla5678999 a întrebat:

Fratele meu are 27 de ani şi se duce la mare vrea să mă ia cu el pentru ca am 16 anişi eu nu am fost niciodată la mare dar părinții nu sunt de acord pentru ca spun ca e pericol de înec sa merg la mare.Cum sa i conving sa ma lase ddoar o sa merg cu fratele meu mai mare?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca parinti nu ai incredere in tine, de aceea nu te lasa.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mai degraba nu au incredere in frate-su, că el ar trebui sa fie responsabil. Cel putin dupa varsta.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu cred ca de înec își fac ei griji. Înseamnă că nu au încredere în fratele tău și nici în tine dacă nu te lasă să mergi cu el.

| Annie92 a răspuns:

E greu pentru un părinte să vadă un copil când crește și devine independent. Își fac griji pentru tine fiindcă se pot întâmpla multe lucruri și tu încă ești minoră. Dacă ți se întâmplă ceva încă ești sub tutela lor. Băieții se maturizează mai greu(de obicei )și deși au o vârstă mai mare decât tine poate nu sunt la fel de responsabili precum ar fi părinții tăi.