| LauraSofia456 a întrebat:

Fratele meu are 8 ani, locuim la tara şi îl cresc singura, poate că unii din voi stiţi ca parinţii nostri au decedat cei care aţi mai citit întrebarile mele. Eu am 21 de ani, noi locuim la ţara avem şi animale porci, capre, gaini şi 2 căţei iar fratele meu mai mic se ofera singur să ma ajute în gospodărie și nu ştiu daca să îl las, e prea mic.Credeţi ca e normal să îl las sa ma ajute? Oare de ce se oferă să mă ajute?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti sa-l lasi sa te ajute.

| Madaxo97 a răspuns:

E normal să il lasi sa te ajute, e foarte bine, vrea sa îți ușureze viața, e recunoscător pentru tot ce faci pentru el si așa își arată el aprecierea, bravo lui, e băiat harnic.

| 1onur a răspuns:

Absolut normal ai face enorm de mult bine să-l lași să se joace cu animale are mult mai multe de învăța de la animale de cât oamenii Lasăl sa se joace cu animale sale iubească și animale o sale iubească și pe el decât să bată mingea pe maidan...