| anonim_4396 a întrebat:

Fundahappyam si eu o problema cu mama mea. uneori e asa de insuportabila. ea fiind plecata tot imi trimite cate un pachet etc.de cand am o catea jumatate de pachet ii pune numai ei.nu ii zic nimic dar ma deranjeaza ca atunci cand ii zic ca vreau sa imi cumpar si eu ceva tot imi aduce aminte CA AI DESTULE. ce sa fac? nu vreau sa o jignesc pentru ca mi-e mama.
si chestiile cele mai mari care ma deranjeaza sunt ca tot ce ii zic eu ei nu le tine numai pentru ea le povesteste la prietene si mai ales la prietenul ei(mama e despartita de tata)pe mine ma deranjeaza cand ii zice prietenului ei cand mi-a venit menstruatia, ca nu mai sunt virgina de anul acestabig grin etc chestii care ar trebui sa le stie doar o mama si o fiica
helpsad

Răspuns Câştigător
| calitro a răspuns:

Ar trebuii sa porti o discutie intre patru ochi cu cea. Daca nu doreste, impune-te.

2 răspunsuri:
| KaleidoscopEmyLara99 a răspuns:

Pai,eu as zice sa tii o discutie mama-fica si sa-i spui toate lucrurile astea.Doar asa poate vei reusi.Nu o vei jigni... spune-i cat mai frumos ce te deranjeaza si ea se va comporta altfel.Incearca.succeswinking.

| ICanSeeAll a răspuns:

Mda, e cam aiurea situatia, dar trebuie sa vorbesti cu ea. Nu cred ca poti face altceva. Explica-i cum te simti.